dla rodziców

Witamy serdecznie na stronie internetowej Bremeńskiego Związku Położnych!
Rokrocznie w Berlinie przychodzi na świat ponad 9000 dzieci. Każde z nich witane je na świecie rękoma położnej.

Zgodnie z ustawą o położnych przy każdym akcie narodzin musi być obecna położna. Położne towarzyszą dodatkowo kobietom i parom od początku ciąży aż do zakończenia okresu połogu i karmienia piersią. Świadczenia wykonywane przez położne są całkowicie finansowane przez ustawową kasę chorych. Również większość ubezpieczeń prywatnych pokrywa usługi świadczone przez położne.
Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo oferty położnych. Ponadto można tu znaleźć odpowiedzi na często zadawane pytania.

Czy wiedzieli Państwo, że położne …

  • na życzenie mogą odwiedzić Was w domu także przed urodzeniem dziecka?
  • oferują przy prawidłowo przebiegających ciążach wszystkie badania profilaktyczne, łącznie z badaniem ultradźwiękowym?
  • prowadzą także ciąże zagrożone we współpracy z Państwa ginekologiem?
  • asystują na własną odpowiedzialność przy narodzinach dziecka, a lekarze muszą być sprowadzani wyłącznie przy komplikacjach?
  • po porodzie opiekują się kobietą w domu, także jeżeli poród został odebrany w szpitalu?
  • towarzyszą matkom karmiącym piersią i udzielają im porad aż do zakończenia okresu laktacji?

Warto wykorzystać tę pomoc, aby zapewnić sobie i swojemu dziecku obecność kompetentnej osoby w tym szczególnym okresie życia.

Związek Położnych

Związek Położnych Bremy e.V. reprezentuje około 230 położnych i uczennic tego zawodu w Bremerhaven i Bremie oraz jest członkiem Centralnego Związku Niemieckich Położnych . Nasze członkinie wykonują swój zawód w ramach zatrudnienia i/lub wolnego zawodu lub też są na etapie kształcenia w zawodzie położnej.
Nasza organizacja zajmuje się reprezentowaniem interesów naszych członkiń na płaszczyźnie regionalnej oraz staramy się o to, aby prowadzone były publiczne dyskusje na temat spraw położnych. Ponadto angażujemy się w doskonalenie naszego wykształcenia oraz krytycznie obserwujemy zmiany w sytuacji zawodowej naszych zatrudnionych koleżanek.
Naszym pragnieniem jest osiągnięcie tego, aby ciąża, narodziny dziecka, połóg i okres karmienia piersią były traktowane jako szczególne, lecz naturalne procesy w życiu kobiety.

W naszym oddziale jesteśmy do dyspozycji koleżanek, uczennic zawodu położnej, ciężarnych, jak i pozostałych osób nas odwiedzających oraz do nas dzwoniących. Służymy radą i udzielamy informacji.

Hebammenlandesverband Bremen e.V.
Graf-Haeseler-Str. 30/32,
28205 Bremen
Tel: (0421) 24 16 30 93
E-Mail: hlv.bremen.1@gmx.de
Godziny przyjęć:
Proszę odsłuchać automatyczną sekretarkę.

Proszę mieć na uwadze, że nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie zapytania dotyczące opieki położnych, kursów i klinik. W tym celu należy zasięgnąć informacji pod poniższym linkiem.