Ebeveyn

Bremen Eyaleti Ebeler Birliğinin internet sitesine hoş geldiniz!
Bremerhaven ve Bremen’de her yıl 9.000’den fazla çocuk dünyaya geliyor.
Bu çocukların her biri, bir ebenin ellerine doğuyor.

Ebelik Kanununda öngörüldüğü üzere, her doğuma bir ebenin iştirak etmesi gerekiyor. Ayrıca ebeler, kadınlara ve çiftlere hamileliğin başlangıcından, lohusalık veya emzirme döneminin sonuna kadar refakat ediyor. Ebe ücretlerinin tamamı zorunlu sağlık sigortanız ve çoğu özel sağlık sigortası tarafından karşılanıyor.
İnternet sitemizde ebelerin sunduğu hizmetleri görebilir ve genellikle merak edilen konular hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ebelerin…

  • Arzu etmeniz halinde doğum öncesinde de evinize geldiğini,
  • Normal gebeliklerde, ultrason dışında tedbir amaçlı bütün diğer muayeneleri gerçekleştirdiğini,
  • Riskli gebeliklerde de kadın doktorunuzla işbirliği içerisinde size refakat ettiğini
  • Kendi sorumlulukları dahilinde doğum yaptırdıklarını ve sadece komplikasyon yaşandığında doktor çağırmaları gerektiğini,
  • Hastanede doğum yapsanız da doğum sonrasında size evde bakım hizmeti sunduklarını,
  • Emziren annelere emzirme döneminin sonuna kadar refakat edip danışmanlık hizmeti verdiklerini biliyor muydunuz?

Hayatınızın bu özel döneminde kendiniz ve çocuğunuzla ilgili konularda başvurabileceğiniz bir uzmanın yanınızda olması için sunulan bu hizmetten yararlanınız.

Ebeler Birliği Derneği:

Bremen Eyalet Ebeler Birliği Derneği e.V. Bremerhaven ve Bremen’de yaklaşık 230 ebe ve öğrenci ebeyi temsil etmekte ve „Deutscher Hebammenverband“ (Alman Ebeler Birliği Federasyonu) çatı örgütü üyesidir. Üyelerimiz bağımlı veya bağımsız olarak çalışmakta veya ebelik eğitimi görmektedir.
Üyelerimizin menfaatlerini bölgesel düzeyde temsil etmekte ve ebelerin isteklerini kamuoyunda tartışmaya açmaya çalışmaktayız. Bunun dışında ebelik eğitiminin iyileştirilmesi için çabalıyor ve bağımlı çalışan meslektaşlarımızın çalışma şartlarında meydana gelen değişiklikleri eleştirel bir gözle izliyoruz.
Netice itibariyle hamileliğin, doğumun, lohusalığın ve emzirme döneminin kadın hayatının yine özel olduğu kadar doğal birer süreçleri olarak görülmesini sağlamak istiyoruz.

Şubemizde meslektaşlarımız, öğrenci ebeler, hamileler ve bütün diğer ziyaretçileri bilgilendirmek ve onlara danışmanlık hizmeti vermek için düzenli olarak hazır bulunmaktayız.

Hebammenlandesverband Bremen e.V. (Bremen Eyaleti Ebeler Birliği)
Graf-Haeseler-Str. 30/32,
28205 Bremen
Tel: (0421) 24 16 30 93
E-posta: hlv.bremen.1@gmx.de
Görüşme saatleri:
Telesekreterden öğrenebilirsiniz

Lütfen dikkat: Ebe bakımı, kurslar veya hastanelere ilişkin bütün sorulara cevap veremeyiz. Konuyla ilgili olarak bu Link’ten bilgi alabilirsiniz.